2026 CANUCK Frost Box 7 x 16′
Unit details
📣📣Another Beauty from the Good guys!!!
🤩7 x 16’x 7′ Concession trailer
👉👉Give us a call today, and we can RESERVE this Beauty for ya! 😉if you got the card… we got the machine! 🔥🔥🔥
ONLY $16,995
CHECKOUT THE OPTIONS BELOW:
✅️3,500 pound axles
✅️8′ wide Concession door
✅️Rear door with Screen door
✅️Polycore exterior
✅️7′ interior height
🔥Killer good looks🔥
✅️Painted walls and floors
✅️Electric tongue jack
🤙Call us today, or C’mon down to Canuck Trailers! We are located in Crysler, Ontario and we go above and beyond!!! 613 864-7102 Canucktrailersales@gmail.com
**Financing Also Available**
Crysler Ontario
Concession & Food Trailer
$16,995Price
Quick Specs
| Location: | Crysler Ontario |
| Trailer Type: | Concession & Food Trailer |
| Color: | White |
| Length x Width: | 16' 192" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Length: | 16' 192" |
| Width: | 7' 84" |
| Total Height: | 7' 84" |
Additional Information
| Make: | Canuck Trailers |
CART
LOG IN