2026 The Goosezilla 8.5 x 40ft
Unit details
📣📣Good day Folks! Up for grabs at Canuck Trailers is a Beautiful Enclosed Goosezilla trailer, 📣and It is Available at our Lot at 1632 County Rd 12, Crysler, ON K0A 1R0
✅️14 Ply Tires
✅10 ft Interior height
✅Interior Cabinets
✅LED strip lighting and Dome Lights
✅Spread Axles
✅6000lb Pull out Ramp
✅3 Rows Of E-tracks
👉Steel frame
💪Weight rating loaded: 21,000 Pounds 🔥🔥
Only $67,995
Give us a follow @Canuck_trailers
Not what you’re looking for?🪿
👉👉Maybe we can twist your arm to place a Custom order😉
Crysler Ontario
Gooseneck & 5th Wheel
$70,995Price
Quick Specs
| Location: | Crysler Ontario |
| Trailer Type: | Gooseneck & 5th Wheel |
| Length x Width: | 40' 480" x 8.5' 102" |
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 21000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 21000 lbs |
| Length: | 40' 480" |
| Width: | 8.5' 102" |
| Total Height: | 10' 120" |
Additional Information
| Year: | 2026 |
| Make: | Canuck Trailers |
| Model: | The Goosezilla |
CART
LOG IN