8.5 x 24′ CANUCK Hybrid Flatbed Trailer
Unit details
📣📣Good day Folks! Up for grabs at Canuck Trailers is our NEW Hybrid Flatbed trailer, 📣and It is Available at our Lot at 1632 County Rd 12, Crysler, ON K0A 1R0.
✅️6′ x 8′ Enclosed in the front
✅️18′ Flatbed with 2×6″ planks
✅️Tandem 5,000 pound axles
💪Weight rating loaded: 10,000 Pounds
💪Empty weight: 3,000 pounds
💪Loading capacity: 7,000 pounds
🔥🔥Only $14,995
@Canuck_trailers Not what you’re looking for?
Checkout our Website for more details and maybe we can twist your arm to place a custom order😉
👉CALL TODAY 613-864-7102
** Financing Also Available**
Crysler Ontario
Hybrid Flatbed Trailer
$14,995Price
Quick Specs
| Location: | Crysler Ontario |
| Trailer Type: | Hybrid Flatbed Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 24' 288" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Payload: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 5000 lbs |
| Empty Weight: | 3000 lbs |
| Payload: | 7000 lbs |
| Length: | 24' 288" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
Additional Information
| Make: | Canuck Trailers |
CART
LOG IN