8.5 x 20 x 8′ Canuck Enclosed trailer
Unit details
📣📣Good day! Up for grabs at Canuck Trailers is The IN and OUT 8.5 x 20’x 8′ Enclosed trailer, 📣
📣 It is Available at our Lot in 1632 County Rd 12, Crysler, ON K0A 1R0.
✅️20′ of straight wall plus EXTENDED V-NOSE 🤥
✅️Tandem 6,000 pound axles with Electric brakes on both 😉
✅️Painted walls and Floors
✅️Step up to inside
✅️4 – Drings
✅️E-tracks on the walls
✅️8ft interior height
✅️Front and Rear Extended Ramps
Come by Today For this offer!!
👉Steel frame
🐶This PUPPY can SUPPORT Up to 12,000lbs 🐶
🔥🔥Only $19,995🔥🔥
Give us a Call 613-864-7102
👀Not what you’re looking for? 👀
👉👉Checkout our Facebook page for more EYE Candy and maybe we can twist your arm to place a Custom order😉
*** Financing Available***
Crysler Ontario
Enclosed Cargo Trailer
$29,995Price
Quick Specs
| Location: | Crysler Ontario |
| Trailer Type: | Enclosed Cargo Trailer |
| Color: | Charcoal |
| Length x Width: | 20' 240" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| GAWR: | 6000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 8.5' 102" |
| Total Height: | 8' 96" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
Additional Information
| Make: | Canuck Trailers |
| Model: | The In and Out |
CART
LOG IN