2026 T-BONE 8.5 x 40 Canuck Enclosed Gooseneck
Unit details
📣📣Good day Folks! Up for grabs at Canuck Trailers is a Beautiful Enclosed Gooseneck trailer, 📣and It is Available at our Lot at 1632 County Rd 12, Crysler, ON K0A 1R0
✅️14 Ply Tires with Aluminum Mag Wheels
✅ATP Door
✅️Roof Vents With Fans
✅Interior Cabinets
✅Spoiler With 2 Flood lights
👉Steel frame
💪Weight rating loaded: 21,000 Pounds 🔥🔥
Give us a follow @Canuck_trailers
🐝Not what you’re looking for?
👉👉Maybe we can twist your arm to place a Custom order😉
Crysler Ontario
Enclosed Cargo Trailer, Gooseneck & 5th Wheel
$56,795
Quick Specs
| Location: | Crysler Ontario |
| Price: | $56,795 |
| Trailer Type: | Enclosed Cargo Trailer, Gooseneck & 5th Wheel |
| Length x Width: | 40' 480" x 8.5' 102" |
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 21000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 21000 lbs |
| Length: | 40' 480" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Hitch Type: | Gooseneck Hitch |
Trailer Information
| Make: | Canuck Trailers |
| Model: | The T-Bone |
CART
LOG IN